17 N'Rehy Ines 42'

Trener:

Boris Arsić

ŽFK SPARTAK - ŽFK TRIJUMF 7:0 (2:0)

Sudije: Dragana Novaković (Sremska Mitrovica), Svetlana Bilić (Ruma) i Mirela Malešević (Čalma). Delegat Milan Živković (Novi Sad). Gradski stadion Subotica. Vreme prohladno, kiša.

Subotica, 29.09.2013. - Dvadeset tri minuta su mlade kragujevčanke hrabro odolevale konstantnim napadima raspoloženih "golubica", a onda je usledio hladan tuš za igračice Trijumfa - hladniji od kiše koja je svo vreme kvasila teren. Kapiten Violeta Slović je sa oko 30 metara snažno šutirala i lopta je završila u mreži ispod same prečke. Bio je to topovski pogodak, dostojan za evro špice, koji se retko viđa i u Jelen Super ligi. Drugi pogodak pao je u 39 minutu iz akcije koju je takođe povela Violeta Slović, a Jelena Marenić je loptu sprovela u mrežu. Rezultatom od 2:0 se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme ne donosi značajnije promene u igri i pored brojnih zamena igračica koje vrše treneri obe ekipe. Spartak je napadao, a Trijumf je odolevao napadima, sa manje ili više uspeha. Konačan skor od 7:0 jeste visok i on realno odslikava odnos snaga na terenu, bogatije igračko iskustvo i bolju uigranost Spartakovog tima, ali je opšti utisak da su mlade i odvažne izabranice mr Slobodana Brankovića pokazale zavidno fudbalsko umeće i borbenost i da u domenu svojih igračkih i iskustvenih mogućnosti nisu dozvoljavale da budu u podređenom položaju.

Svakako treba istaći nekoliko pokušaja da se ugrozi Spartakov gol, a najopasnija situacija se dogodila u 74 minutu kada je Marina Šljivić pogodila stativu.

Vredan pomena je i debitantski nastup Vajda Oršolje, Spartakovog najnovijeg pojačanja i odličan utisak koji je ostavila na terenu.

Golove su postigle: Violeta Slović (23 i 85 min), Jelena Marenić (39 i 65 min), N'Rehy Ines (68 min), Nevena Damjanović (77 min) i Meffometou Falone (83 min)

Igračica utakmice: Violeta Slović

Fotografije: Facebook stranica